stranky o cestovani

Mnichov

Město Mnichov leží v podhůří Alp na řece Isar a s 1,3 miliony obyvatel je třetím největším v Německu (po Berlínu a Hamburku). Mnichov je hlavním městem Bavorska.

Mnichov tvoří jedno z 23 center Svobodného státu Bavorska. Mezi německými velkoměsty je to město s největší hustotou osídlení.

Městem protéká řeka Isar z jihozápadu na severovýchod s celkovou délkou 13,7 km. Na řece se nacházejí známé ostrůvky Museumsinsel s Deutschen Museum a v bezprostřední blízkosti taky Praterinsel. V Mnichově ale i v blízkém okolí se nachází spousta menších i větších jezer, jako např. Ammersee, Wörthsee nebo Starnberger See.

Rozloha

Celková rozloha města je 31 042,96 ha. Velikostí je Mnichov šesté největší město v Německu, po Berlínu, Hamburku, Kolínu, Drážďanech a Brémech.

Podnebí

Město leží na přechodě mezi vlhkým atlantickým klimatem a suchým kontinentálním klimatem, počasí ovlivňují i blízké Alpy a řeka Dunaj. Z toho vyplývá, že se počasí rychle mění. Jižní alpský vítr přináší z jihu teplé a suché vzdušné proudění a dobrý výhled na Bavorské Alpy.

Co v Mnichově navštívit

Historické centrum

Za centrum Mnichova je považováno úchvatné historické náměstí "Marienplatz" s radnicí. Za shlédnutí stojí v Mnichově také Stará radnice (obr.2), kostely "Fraukirche" (obr.3), "Theatinerkirche" a "Asamkirche ".

  

Olympijská stadion a Alianz arena

  

Mnichovská moderna

Také Mnichov jako Bavorská metropole má své moderní centrum plné arichitektonicky zajímavých kancelářských budov. Mezi nezjznámější patří centrála BMW a Olympijská věž

   

Nedaleko Mnichova se také nachází město Dachau s bývalým koncentračním táborem ( více o Dachau zde)

Užitečné informace a odkazy

Oficiální stránky Mnichova http://www.muenchen.de

Kemp poblíž Dachau (severo-západ Mnichova) http://campingplatz-nord-west.de/ 

Ubytování v Mnichově http://www.muenchen-pension.de/home.html

Stránky české komunity v Mnichově (užitečné informace v ČJ) http://www.mnichov.de/